Diplomasi Akademisi

AB-Türkiye Medya Köprüleri projesi kapsamında düzenlenecek olan Diplomasi Akademisi öğrencilerini arıyor!

12 ay sürecek olan proje kapsamında kurulacak Diplomasi Akademisi ,başta genç gazeteciler olmak üzere, eğitim başlıkları çerçevesinde konuya ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen sosyal bilimler ve ilgili alanlarda okuyan öğrencilere ve mezunlara, medya ve iletişim alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları  çalışanlarını hedeflemektedir.

Eğitimler katılımcıların gazetecilik kapasitelerini ve becerilerini geliştirmeyi amacıyla diplomasi ve teknik konular olmak üzere iki aşama olarak gerçekleşti. Kuramsal eğitimler aracılığıyla katılımcıların diplomasi, uluslararası politika ve Türkiye-AB ilişkileri gibi konularda kişisel ve profesyonel becerilerinin geliştirilmesi ve farkındalıklarının artırılması sağlandı. Teknik eğitimlerle katılımcıların, haber fotoğrafçılığı, video kurgu ve montaj, web sitesi oluşturma ve sosyal medya platformlarını kullanma becerilerini arttırıldı.

Eğitim Yeri

Gazeteciler Cemiyeti-Basın Evi

Adres: Çevre Sokak (Üsküp Caddesi No:35)

Tel: 0312 427 15 22

Katılımcı Profili:

  • Gazetecilik bölümü öğrencileri/mezunlar
  • Gazeteciler
  • Freelance (serbest çalışan) çalışan gazeteciler
  • Gazetecilik alanında faaliyet göstermek isteyen genç profesyoneller (sosyal bilimler/ilgili alanlarda okuyan öğrenciler/mezunlar)
  • Medya ve iletişim alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları çalışanları

 

Gerçekleşen Eğitimler ve Uzmanlar

21 Haziran 2019-Türk Dış Politikası (ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Dr. Hüseyin Bağcı)

24 Haziran 2019-Türkiye AB İlişkileri (ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Başak Alpan)

25 Haziran 2019- AB Kurum ve Kuruluşlarının Yapıları ve Mekanizmaları (ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Başak Alpan)

26 Haziran 2019- Protokol & Protokol Kuralları (Türkiye Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke)

28 Haziran 2019- Uluslararası Toplantı Kuralları ve Yönetimi (Dış Politika Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Programlar Başkanı Oktay Aksoy)

5 Eylül 2019 – Türk Dışişleri Bakanlığı Yapısı ve Temel Mekanizmaları (ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Dr. Hüseyin Bağcı

6 Eylül 2019 – Uluslararası Anlaşmalar ve Örgütler (ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Başak Alpan)

9 Eylül 2019 – Fotoğraf Gazeteciliği

11-13 Eylül 2019 – Word Press’e Giriş

17 Eylül 2019 – Sosyal Medya Görünürlüğü Eğitimi

23 Eylül 2019 – Video Düzenleme

25 Eylül 2019 – Haberler için Video Çekimi

19-20 Eylül 2019 – Temel Photoshop & Adobe XD

27 Eylül 2019 – Diplomatik Yazışma (Dış Politika Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Programlar Başkanı Oktay Aksoy)

Daha detaylı bilgi için proje ekibine ulaşabilirsiniz.

Okan Özmen-Etkinlik ve İletişim Koordinatörü

Email: okanozmen@media-bridges.com

Tel: 0530 212 20 10

Deniz Savaş-Proje Asistanı

Email: denizsavas@media-bridges.com

Tel: 0537 422 57 41

Görkem Özer Bağcı-Proje Sorumlusu

Email: gorkembagci@media-bridges.com

Tel: 0535 107 23 19

"Genç Gazeteciler ve Bağımsız Medya Projesi" söyleşileri, Prof. Dr. Barış Çoban ve Prof. Dr. Bora Ataman’ın katılacağı “Yeni Medya ve Medyanın Bağımsızlığı” söyleşisiyle devam ediyor. 3 Şubat saat 16’daki söyleşiye ➡️https://t.co/ZtqBldDT5k adresinden kayıt yapabilirsiniz.

. @Cemiyet1946 Özgürlük için Basın (#ÖiB) Projesi'nin İfade ve Basın Özgürlüğü 2020 Yıllık Raporu yayımlandı.

📊 Tüm raporlara ulaşmak için tıklayın
https://t.co/5PeNF4U4jd

Genç Gazeteciler ve Bağımsız Medya Projesi, “gazeteciler için podcast eğitimi” ile başlıyor. Eğitim @zeynepgul_alp tarafından verilecek, eğitimi tamamlayan gazeteciler telif karşılığında 1 bölüm podcast hazırlayabilecek. Detaylı bilgi ve başvuru formu ➡️ https://t.co/oRGawxbyno

Gazeteciler Cemiyeti'nin @IrlEmbAnkara desteğiyle hazırladığı 'Gazeteciler için Dijital Araçlar ve Kaynak Geliştirme Uzaktan Eğitim Programı' 30 Eylül – 5 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.
Ayrıntılar videoda⬇️

Gazeteciler Cemiyeti'nin @IrlEmbAnkara desteğiyle hazırladığı 'Gazeteciler için Dijital Araçlar ve Kaynak Geliştirme Uzaktan Eğitim Programı' 30 Eylül – 5 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.
Ayrıntılar videoda⬇️
https://t.co/NjQBdpzFEE

Daha Fazla...